czwartek, 18 października 2012

Zawiesić wzrok...?

Wchodzę tu, zaglądam, patrzę i... nic. Brak. Pustka. Cisza. I zadaję sobie tylko jedno pytanie: Co robić? Co mam zrobić, żeby więcej ludzi tu zajrzało i zatrzymało się na dłużej? Macie jakiś pomysł? Przecież blogujecie... Pomożecie?

Jestem chora i wszystkie moje zmysły padły. Dlatego też brak weny sprawił, że wstawiam coś starego. Proszę... ;)

Dlaczego miłość? W sensie dlaczego taka nazwa tego uczucia? Nie mogła być brzydsza? Mniej przyciągająca? Może wtedy tak wiele osób by jej nie ulegało. Miłość. Piękne słowo. Jest ono warte innego uczucia. Trwalszego. Szczęśliwszego. Miłość nie trwa wiecznie. Znaczy nie zawsze. Często jest poprzedzona wieloma porażkami. Miłość boli. Idzie za nią tęsknota, rozczarowanie, niepewność. Dlaczego? Czy róża pod inną nazwą pachniałaby tak samo? Czy tak samo byłoby z miłością. Skoro i tak byśmy przez nią cierpieli czemu nie może nosić bardziej smutnej nazwy. Na przykład nostalgia. Od razu kojarzy się ze smutkiem, tęsknotą. A miłość? Wydaje się, że powinna być piękna. A nie zawsze tak jest. Szczególnie ta pierwsza. Ta najprawdziwsza. Ta, o której się nie zapomina. Miłość. Przecież to brzmi pięknie. Ale takie nie jest. Tylko coś prawdziwego i trwałego może nosić tak urodziwą nazwę. Coś co przynosi nam tylko szczęście. Co wywołuje uśmiech na twarzy. Miłość boli. Miłość wywołuje łzy. Wiele łez. Więcej niż cokolwiek na świecie. A dlatego, że jest dla nas tak ważna. Boimy się ją stracić. Czyli jest krucha. Jak porcelana. Przez słowo miłość przemawia też kruchość. Delikatność. Zwiewność. Ulotność. No właśnie ulotność. Przemija. Czasami zostaje. Czasami odchodzi. Rzadziej wraca. Jest na chwilę. Ta co trwa wiecznie z każdą chwilą jest słabsza. To już nie to samo co na początku. Nie ma tych motyli w brzuchu. Nie ma drżących rąk. Nie ma zaschniętego gardła. Są 2 splecione ręce, które mówią co innego niż wiele lat wcześniej. W końcu i tak wywołuje płacz. Smutek. To jest nieuniknione w przypadku miłości. Niestety. I my nic z tym nie możemy zrobić.

Proszę o odpowiedzi...


xoxo Niśka

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy blog. Podoba mi się jak go prowadzisz. Żeby zdobył większą popularność radzę reklamować go na innych blogach.

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, gdy zostawisz jakiś ślad ^.^